ismail ermiş

 

Prof. Dr. İsmail Ermiş, orta ve lise eğitimini Tarsus Amerikan Kolej’inde bitirmiş olup, İstanbul Tıp Fakültesi’nden 1983 yılında tıp doktorluğu unvanını almıştır. 2 yıllık mecburi hizmet sürecinden sonra, 1985 yılında İstanbul Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı’nda ihtisasa başlamıştır.

20 Temmuz 1989 tarihinden itibaren bir yılı aşkın bir süre İstanbul Tıp Fakültesi’nden burs almış olup, İngiltere Genel Tıp Konseyi’ne kayıt olarak Oxford “Craniofacial” ünitesinde “Registar” kadrosunda “Research Fellow” olarak klinik ve deneysel çalışmalarda bulunmuştur.

5 Ekim 1995 tarihinde doçentlik unvanını almıştır.

1 – 31 Ekim 1997 tarihinde Dr.Oscar M.Ramirez (Clin. Ass. Prof., John Hopkins University, School of Medicine, Baltimore, Maryland, USA) yanında ve 24 Ocak – 25 Şubat 2000 tarihinde Prof.Dr.Henry Kawamoto Jr. İle Prof.Dr. William W. Shaw (Division of Plastic and Reconstructive Surgery, UCLA, California, USA) yanında gözlemci doktor olarak bulunmuştur. Burada yapmış olduğu çalışmayı başarıyla tamamlamış olan Prof.Dr. İsmail Ermiş 1 Mayıs 2001 tarihinde profesör olarak atanmıştır.

 

Op. Dr. İlker Manavbaşı

ismail ermiş

 

1971 Ankara doğumlu olan Op. Dr. Y. İlker Manavbaşı, 1999 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra aynı yıl TUS sınavında dereceye girerek Türkıye’nin en köklü Tıp fakültelerinde biri olan Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık yapmaya hak kazanmıştır. Hacettepe Üniversitesi’nde saygın bir estetik cerrah olma idealiyle çalıştığı 6 yıl boyunca süren uzmanlık eğitimi sırasında Finlandiya, Kuopio Üniversitesi ve ardından İsveç, Linköping Üniversitesi’nde gözlemci doktor olarak ziyaretlerde bulunmuştur.

2001 yılında uzmanlığını tamamladıktan sonra, İstanbul Özel İren Hastanesi’nde El Cerrahisi Bölümü Şef’i olarak 2004 yılına kadar çalışmıştır. Ardından, ülkemizin sayılı cerrahlarından olan Prof. Dr. Onur Erol’un Plastik ve Estetik Cerrahi Kliniğinde “fellow” olarak ardından partner olarak görev yapmıştır. Burun ameliyatlarına (rhinoplasty) ağırlık veren İlker Bey, Daha sonra burun ameliyatları konusunda dünyanın sayılı plastik cerrahlarından biri olan Prof. Doktor Bahman Guyuron ile Cleveland Ohio’da, Zeeba kliniğinde çalışmıştır.

2006 yılından itibaren estetik cerrahi hastalarını İstanbul Levent’te bulunan özel kliniğinde görmektedir. İşlevsel estetik burun ameliyatları, meme protezi, derin tabaka yüz germe, göz çevresi gençleştirme ameliyatları ve mega-liposuction (5 litre üzeri yağ alma) özel uzmanlık alanlarıdır.

İlker Bey’in ideali tek ameliyat ile ideal burun şeklini elde etmek ve burun ameliyatlarında karşılaşılan temel sorunları gidermektir. Bu amaçla geliştirdiği tekniklerinden ikisini 2008 yılında İtalya’da International Symposium on Plastic Surgery isimli sempozyumda sunmuştur.

Burun çökmelerini engelleyen ve eğri burunların bir seansta kalıcı düzelmesini sağlayan bu teknikler, 2010 ve 2011 de dünyanın sayılı estetik cerrahi dergilerinde yayınlanmaya hak kazandı. Bu yeni tekniklerin bilimsel yayınlarına ulaşmak için tıklayınız. Şu sıralar, bilgisayarda oluşturulan burun simülasyonlarının ameliyat sırasında hasta burnuna uygulanmasını sağlamak amacıyla geliştirdiği diğer teknikler üzerinde çalışmaktadır.

Ilker Bey ileri düzeyde ingilizce bilmektedir. Estetik cerrahiden arta kalan zamanındaki uğraşıları arasında tarih, felsefe konularında okumak ve klasik müzik dinlemek bulunur. Sağlıklı bir hayatın vazgeçilmezi olan spor aktiviteleri eskrim, kayak ve yüzmedir. İstanbul Tabip Odası, Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ve Estetik Plastik Cerrahi Derneği’ne üyelikleri bulunmaktadır.